Kliwer - Aktywnie, bezpiecznie, z pasją

Zostań Optymistrzem

Żeglarstwo to jeden z najlepszych sportów wspomagających rozwój dziecka. Nie dość bowiem, że zapewnia kontakt z przyrodą, uczy interpretować jej znaki i uwrażliwia na ekologię, to także rozwija spostrzegawczość, poprawia koordynację i ćwiczy refleks.

Dzieje się tak zarówno w sytuacji, gdy mały żeglarz pływa w kilkuosobowej załodze, jak i - szczególnie! - wówczas, gdy na pokładzie lekkiego Optymista w pojedynkę zmaga się z wiatrem i falą. Z Optymista do wody jest bardzo blisko, szybko więc trzeba się orientować, jakie niespodzianki szykują żeglarzowi Neptun i Eol. Ostrzenie, odpadanie, zwrot, zwrot – reakcja musi być natychmiastowa. A tu jeszcze fala raz i drugi chlupnie i trzeba puścić w ruch czerpak.

Młody Optymistrz staje także przed dodatkowym zadaniem: musi bowiem zaplanować strategię, która pozwoli mu zająć dobre miejsce na mecie regat – a to już łączy się z analizowaniem złożonej sytuacji i wyciąganiem wniosków. I przydaje się nie tylko na wodzie, ale także w wielu sytuacjach codziennego lądowego życia.

Optymistrz trenuje cały rok – nawet zimą, choć oczywiście w naszym klimacie nie bardzo da się wtedy żeglować. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wówczas podrasowywać kondycję, zgłębiać przepisy regatowe i nabierać krzepy w niecierpliwym oczekiwaniu na kolejny sezon.

Optymistrz żegluje w pojedynkę, ale zyskuje kumpli i przyjaciół wśród innych Optymistrzów. I są to często przyjaciele na całe życie – bo któż lepiej zrozumie pasjonata żeglarstwa niż drugi pasjonat!

Być Optymistrzem nie jest łatwo – trzeba pracować, starać się, pokonywać własne słabości. Ale być Optymistrzem jest wspaniale – bo Optymistrz to ktoś wyjątkowy.

Chcesz przekonać się o tym sam? Zostań Optymistrzem!

***

Spotkanie organizacyjne dla Rodziców przyszlych Optymistrzów

odbędzie się 4 września (w środę) o godzinie 18.30 w Natolińskim Ośrodku Kultury przy ulicy Na Uboczu 3.

Serdecznie zapraszamy.                                                                                                                     https://www.kliwer.com.pl/uks-kliwer-sekcja-zeglarska-optymist