Kliwer - Aktywnie, bezpiecznie, z pasją

Terminy:

od
do
kod
cena
rezerwuj

Charakter imprezy Rejs Mazurski to nietypowa, niebanalna, ciekawa forma wycieczki szkolnej. Łączy w sobie cechy imprezy żeglarskiej i integracyjnej. Pozwala nauczycielom poznać swych wychowanków z wielu stron, a uczniom stwarza możliwość współdziałania w zespole. Żegluga, wspolne przygotowywanie posiłków, wieczorne ogniska - to wspaniałe doswiadczenia, które jak żadne inne sprzyjają zgraniu się klasy. Ponadto uczniowie uczą się obserwowania znaków przyrody i zasad ekologii. Wszystko to odbywa się w scenerii wspaniałych mazurskich krajobrazów na wygodnych bezpiecznych jachtach klasy Sasanka 660 Supernova. Uczniowie żeglują pod opieką wykwalifikowanych sterników i nauczycieli. Będzie co wspominać! Uczniowie w grupach pięcioosobowych (plus sternik) zakwaterowani są na jachtach kabinowych Sasanka 660 Supernova z silnikiem i aneksem kuchennym (kambuzem). Nad bezpieczeństwem uczestników czuwają doświadczeni sternicy z uprawnieniami pedagogicznymi oraz komandor rejsu. Wielkie Jeziora Mazurskie to jeden z najatrakcyjniejszych krajobrazowo i turystycznie regionów Polski. To tu właśnie przyroda prezentuje pełnię swego bogactwa, a czysta woda i zdrowe powietrze zachęcają do relaksu. Mazury najpiekniejsze są z pokładu jachtu - kiedy drugi brzeg jeziora rysuje się jedynie cienką kreską, a wielka wodna przestrzeń wabi zapowiedzią niezwykłej przygody. Fala szumi cicho rozcinana dziobem jachtu, a żagle odcinają się bielą od błękitnego nieba. Jezioro Śniardwy to największe polskie jezioro o powierzchni 113 km2. Żegluga przez Śniardwy to dla większości osób niezapomniane przeżycie. Jezioro to nie bez powodu nazywane jest "Mazurskim morzem" - często nie widać jego drugiego brzegu i aby do niego dotrzeć, żegluje się cały dzień. Popielno - Zakład doświadczalno-hodowlany Polskiej Akademii Nauk to stacja badawcza prowadząca hodowlę i przeprowadzająca eksperymenty genetyczne. Powstały tu np. żubronie (skrzyżowanie żubra z krową), krzyżówki dzika ze świnią i inne. W Instytucie tym odbudowano populacje bobra i konika polskiego, którego dwa tabuny żyją obecnie na wolności w lasach Puszczy Piskiej nad jeziorem Bełdany.

Cena przy 30 osobach 590 zł + 3 miejsca bezpłatne. 
Cena przy 40 osobach 560 zł+ 3 miejsca bezpłatne. 

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie na jachtach
 • Wyżywienie
 • Opłaty portowe
 • Paliwo do jachtów
 • Ubezpieczenie
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera: 

 • Transportu autokarem, opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za prysznice w portach (ok. 6 zł jednorazowo).

 1. Galindia - 15.00 zł.
  Cena za osobę
 2. Popielno - 8.00 zł.
  Cena za osobę
 3. Tropicana - 50.00 zł.
  Cena za 1,5 godziny/os.
 4. Zwiedzanie zamku w Rynie - 10.00 zł.
  Cena za osobę

Dzień 1: przejazd spod szkoły do Rucianego-Nidy, zakwaterowanie na jachtach, przepłynięcie do przystani w Iznocie (pokonanie śluzy Guzianka), wycieczka do „Mazurskiego Edenu” (zwiedzanie „żywej” osady Galindów), ognisko.
Dzień 2: przepłynięcie do Mikołajek, zwiedzanie miasta, pobyt w „Tropikanie” (nowoczesny kompleks basenowy z wieloma atrakcjami) w hotelu Gołębiewski.
Dzień 3: przepłynięcie do Rynu, zwiedzanie zamku krzyżackiego.
Dzień 4: przepłynięcie do Wierzby (po drodze wpłynięcie na Śniardwy – największe polskie jezioro), zwiedzanie stacji badawczej PAN w Popielnie.
Dzień 5: przepłynięcie do Rucianego-Nidy (przeprawa przez śluzę Guzianka), zdanie jachtów, powrót do Warszawy.
Program może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz zdarzenia losowe.

Termin imprezy jest ustalany indywidualnie z grupą.
Istnieje możliwość dostosowania programu oraz długości wycieczki do preferencji grupy. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z B.T. Kliwer. 

Transport
Do ustalenia indywidualnie.

Zakwaterowanie: 
Bezpieczne i nowoczesne jachty: Sasanka 660 Supernova (5 osób plus opiekun-sternik).

Wyżywienie:
3 posiłki dziennie przygotowywane wspólnie przez załogę (z pomocą strenika) z produktów dostarczonych przez organizatora.

miejsce adres wyjazd powrót cena

Ubezpieczenie NNW Signal Iduna.