Kliwer - Aktywnie, bezpiecznie, z pasją

Terminy:

od
do
kod
cena
rezerwuj

Charakter imprezy Rejs Mazurski to nietypowa, niebanalna, ciekawa forma wycieczki szkolnej. Łączy w sobie cechy imprezy żeglarskiej i imprezy integracyjnej umożliwiającej nauczycielom poznanie swych uczniów, a uczniom stwarza możliwość nauki współdziałania w zespole. Nigdzie lepiej nie następuje zgranie klasy jak w dążeniu do wspólnego celu we wspólnym przygotowaniu posiłków i przy wspólnym wieczornym ognisku. A wszystko to w formie żeglarskiej przygody w zetknięciu z pięknem mazurskiej przyrody pod opieką wykwalifikowanych sterników i nauczycieli – będzie, co wspominać. Rejs realizowany jest na bezpiecznych jachtach kabinowych Sasanka 660 Supernowa z silnikiem, aneksem kuchennym /kambuzem/ i wygodnymi 6 miejscami do spania. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwają doświadczeni sternicy z uprawnieniami pedagogicznymi w tym komandor rejsu. Wielkie Jeziora Mazurskie to jeden z najatrakcyjniejszych krajobrazowo i turystycznie regionów Polski. To tu właśnie przyroda jest w stanie pokazać nam swe bogactwo w pełnej krasie, a czysta woda i zdrowe powietrze zachęcają do spędzenia każdej wolnej chwili. Niezapomniane krajobrazy wodne, gdzie drugi brzeg jest cienką kreską na horyzoncie, lasy Puszczy Piskiej kryjące tajemnice niedostępne dla większości odwiedzających ten region turystów stanowią zapowiedź niezapomnianej przygody. Najlepiej zwiedzać je właśnie z pokładu jachtu, bo nie ma nic piękniejszego jak cichy szum wody rozcinanej dziobem jachtu i żagiel odcinający się bielą od błękitnego nieba. Jezioro Śniardwy - największe polskie jezioro o powierzchni 113 km2. Żegluga przez Śniardwy to dla większości osób niezapomniane przeżycie. Śniardwy nie bez powodu nazywane są "Mazurskim Morzem" - przy silniejszym wietrze nie widać drugiego brzegu. Popielno - Zakład doświadczalno-hodowlany Polskiej Akademii Nauk. Jednostka prowadząca hodowle i eksperymenty genetyczne. Powstały tu np. żubronie (skrzyżowanie żubra z krową), krzyżówki dzika ze świnią i inne. W instytucie tym odbudowano populacje bobra i konika polskiego, którego dwa tabuny żyją na wolności w lasach Puszczy Piskiej nad jeziorem Bełdany.

Cena przy 30 osobach 590 zł. + 3 miejsca bezpłatne. 
Cena przy 40 osobach 560 zł.+ 3 miejsca bezpłatne. 

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie na jachtach
 • Wyżywienie
 • Opłaty portowe
 • Paliwo do jachtów
 • Ubezpieczenie
 • Podatek VAT.

Cena nie zawiera: 

 • Transportu autokarem, opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za prysznice w portach ok. 6 zł jednorazowo

 1. Galindia - 15.00 zł.
  Cena za osobę
 2. Popielno - 8.00 zł.
  Cena za osobę
 3. Tropicana - 50.00 zł.
  Cena za 1,5 godziny/os.
 4. Zwiedzanie zamku w Rynie - 10.00 zł.
  Cena za osobę

Dzień 1: przejazd spod szkoły do Rucianego-Nidy, zakwaterowanie na jachtach, przepłynięcie do przystani w Iznocie (pokonanie śluzy „Guzianka”), wycieczka do „Mazurskiego Edenu”(zwiedzanie „żywej” osady Galindów), ognisko.
Dzień 2: przepłynięcie do Mikołajek, zwiedzanie miasta, pobyt w „Tropikanie” (nowoczesny kompleks basenowy z wieloma atrakcjami) w hotelu Gołębiewski.
Dzień 3: przepłynięcie do Rynu, zwiedzanie zamku krzyżackiego.
Dzień 4: przepłynięcie do Wierzby (po drodze wpłynięcie na Śniardwy – największe polskie jezioro), zwiedzanie stacji badawczej PAN w Popielnie.
Dzień 5: przepłynięcie do Rucianego-Nidy (przeprawa przez śluzę „Guzianka”), zdanie jachtów, powrót do Warszawy.
Program może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz zdarzenia losowe.

Termin imprezy jest ustalany indywidualnie z grupą.
Istnieje możliwość dostosowania programu oraz długości wycieczki do preferencji grupy. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z B.T. Kliwer. 

Transport
Do ustalenia indywidualnie.

Zakwaterowanie: 
Bezpieczne i nowoczesne jachty: Sasanka 660 Super Nova (5 osób plus opiekun-sternik).

Wyżywienie:
3 posiłki dziennie przygotowywane wspólnie przez załogę (z pomocą strenika) z produktów dostarczonych przez organizatora.

miejsce adres wyjazd powrót cena

Ubezpieczenie NNW Signal Iduna.