Kliwer - Aktywnie, bezpiecznie, z pasją

Terminy:

od
do
kod
cena
rezerwuj

24.06.2023
06.07.2023
OZMZ1/23
3390.00 PLN
brak miejsc!

06.07.2023
18.07.2023
OZMZ2/23
3390.00 PLN
brak miejsc!

18.07.2023
30.07.2023
OZMZ3/23
3390.00 PLN
brak miejsc!

30.07.2023
11.08.2023
OZMZ4/23
3390.00 PLN
brak miejsc!

11.08.2023
23.08.2023
OZMZ5/23
3390.00 PLN
brak miejsc!

Uwaga! Rozpalamy pasję do żeglarstwa na całe życie! Przez blisko 25 lat działalności wyszkoliliśmy ponad 20 tys. młodych żeglarzy. Niektórzy z nich szkolą u nas kolejne pokolenia, a reszta wraca, aby poczuć klimat Kliwra. Nasze szkolenia to: pasja (żyjemy żeglarstwem), bezpieczeństwo (lata doświadczeń) oraz troska o najmłodszych żeglarzy (sami jesteśmy rodzicami). Pierwszy krok w kierunku zdobycia patentu żeglarza to obóz wprowadzający Młody Żeglarz. Nauczysz się obsługi jachtu, sterowania, robienia zwrotów; poznasz podstawy teorii żeglowania ratownictwa czy meteorologii. Podczas obozu będzie można zdobyć swój pierwszy żeglarski certyfikat - Młody Żeglarz. Na obozie będzie czas na mnóstwo dobrej zabawy, wieczorne ogniska, sportową rywalizację, kąpiele i plażowanie. Obóz młody żeglarz stworzony jest dla tych, którzy nie ukończyli jeszcze 14 lat, a chcą poznać tajniki żeglarstwa i w przyszłości zdobyć patent żeglarza jachtowego. Sugerowany wiek uczestników 11 - 14 lat.

Cena zawiera:

 • Aktywny program obozu
 • Zakwaterowanie w pokojach z łazienkami
 • Pełne wyżywienie
 • Opiekę Kliwer Kadry- instruktorów i wychowawców
 • Ubezpieczenie NNW Signal Iduna 5000 zł
 • Dyplom
 • Materiały edukacyjne
 • Vat

Cena nie zawiera: 

 • transportu,
 • atrakcji fakultatywnych, 
 • Pakietu ochrony Kliwer (świadczenie zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji)


 1. Czapka z daszkiem Kliwer - 39.00 zł.
 2. dieta bezglutenowa/wegetariańska/bezmleczna - 50.00 zł.
  PROSIMY W POLU "UWAGI" WPISAĆ KONKRETNY RODZAJ DIETY
 3. Komin na szyję - 15.00 zł.
 4. Koszulka żeglarska Kliwer L - 39.00 zł.
 5. Koszulka żeglarska Kliwer M - 39.00 zł.
 6. Koszulka żeglarska Kliwer S - 39.00 zł.
 7. Koszulka żeglarska Kliwer XL - 39.00 zł.
 8. Pakiet kolonisty - 90.00 zł.
  worko-plecak, czapka z daszkiem, komin, brelok pływający z żaglówką
 9. Pakiet Ochrony Kliwer - 199.00 zł.
  świadczenie zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji
 10. Rejs żeglarski z noclegiem - 150.00 zł.
 11. Rezygnuję z koszulki - 0.00 zł.
 12. Spływ kajakowy rzeką Krutynią na trasie Krutyń - Nowy Most - 100.00 zł.
 13. Stały klient/rodzeństwo - -150.00 zł.
 14. Śmiganie na bananie - 40.00 zł.
 15. Wycieczka rowerowa do Popielna  - 70.00 zł.
 • Budowa jachtu – kursanci poznają budowę kabinowego jachtu śródlądowego, zasady bezpiecznego posługiwania się instalacjami jachtowymi, a także podstawowe elementy i obsługę  jachtowego silnika przyczepnego.
 • Przepisy – uczestnicy nauczą się wybranych przepisów żeglugowych obowiązujących na śródlądowych drogach wodnych; zapoznają się także z etykietą jachtową – zasadami zachowania się na jachcie i obyczajami żeglarskimi.
 • Teoria żeglowania – zajęcia z teorii żeglowania odpowiedzą na pytania: czy jacht może płynąć pod wiatr, czym różni się wiatr pozorny od rzeczywistego, jak działa ster, do czego służy miecz  - i wiele innych dotyczących wiatru, wody, żagli i sił działających na jacht.
 • Locja – poznacie oznakowanie szlaków wodnych; dowiecie się, jak jak działa śluza i jak wygląda koryto rzeki oraz poznacie podstawy locji morskiej.
 • Ratownictwo – poznacie środki bezpieczeństwa i sposoby posługiwania się nimi oraz zasady zachowania się po wywrotce jachtu.
 • Teoria manewrowania – czyli wstęp do praktyki. Uczestnicy nauczą się zasad wykonywania i planowania manewrów żeglarskich, a także wyboru drogi jachtu.
 • Meteorologia – uczestnicy poznają podstawowe wiadomości o wiatrach, skali Beauforta oraz  niebezpiecznych dla żeglarzy zjawiskach pogodowych i ich oznakach; dowiedza się również, skąd zdobywać komunikaty meteorologiczne i jak je interpretować.
 • Praktyka - eksploatacja jachtu śródlądowego, taklowanie i klar jachtu, obsługa żagli, osprzętu i podstawowych urządzeń na jachcie, zasady cumowania jachtu, umiejętność wiosłowania, obsługa silnika zaburtowego, a także umiejętność sprawdzenia stanu technicznego jachtu żaglowego.
 • Prace bosmańskie – uczestnicy nauczą się wiązania podstawowych węzłów żeglarskich, a także napraw jachtu i osprzętu.
 • Manewrowanie – uczestnicy będą wykonywać manewry takie jak zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, odejście i dojście do nabrzeża, alarm „człowiek za burtą”, a także stawanie i zejście z kotwicy, zarówno na żaglach, jak i na silniku.
 • Szanty – po dniu spędzonym na wodzie uczestnicy będą mieli okazję przy wieczornych ogniskach i dźwiękach gitary uczyć się najfajniejszych szant i piosenek żeglarskich.
 • Relaks i zabawa - podczas obozu żyjemy nie tylko szkoleniem, z pewnością znajdzie się czas na kąpiele w jeziorze, plażowanie, grę w piłkę czy tenisa stołowego. Nie zabraknie także konkursów między załogami, miniregat czy żeglarskiej olimpiady.

Program ma charakter wstępny i może być modyfikowany w zależności od pogody i innych czynników warunkujących jego realizację. Program zajęć może być również dostosowywany indywidualnie przez KWŻ kursu.

Ważne: 
Telefony komórkowe i wszelkie urządzenia elektroniczne na czas trwania zajęć są zbierane przez wychowawców i przechowywane w sejfie. Z telefonów dzieci mogą korzystać w przerwie poobiedniej. 

Atrakcje fakultatywne:

 • Śmiganie na bananie – przejażdżka na bananie za motorówką + 40 zł
 • Spływ kajakowy rzeką Krutynią na trasie Krutyń - Nowy Most+ 100 zł
 • Wycieczka rowerowa do Popielna +70 zł
 • Rejs żeglarski z noclegiem na jachcie, poszukiwaniem skarbu, biwakowaniem i ogniskiem z kiełbaskami, szantami i żeglarskimi opowieściami +150 zł
 • Pakiet kolonisty - torebka wodoodporna, czapka z daszkiem, komin na szyję, bidon, pływający brelok do kluczy w kształcie żaglówki + 90 zł
 • Koszulka żeglarska + 39 zł
 • Czapka z daszkiem + 39 zł
 • Komin na szyję + 15 zł 

Kliwer Kadra:
Wykwalifikowana z uprawnieniami instruktorskimi, zatwierdzona przez Kuratorium Oświaty, a przede wszystkim zaangażowana, lubiąca pracę z młodzieżą i zawsze uśmiechnięta. Jeden instruktor-wychowawca ma pod opieką 5 uczestników.

Zakwaterowanie:
Kliwer Camp na Mazurach- położony nad Jeziorem Bełdany szlaku Wielkich Jezior Mazurskich w sercu Puszczy Piskiej w miejscowości Piaski. Kameralny, rodzinnie prowadzony ośrodek żeglarski. Nasi uczestnicy będą zakwaterowani w pokojach 4 osobowych z łazienkami (w pokojach możliwe łóżka piętrowe). W ośrodku port jachtowy, plaża, boisko do siatkówki, restauracja z widokiem na jezioro, wydzielone miejsce na ognisko.

Wyżywienie:
3 posiłki dziennie w stołówce ośrodka - smaczne i dostosowane do upodobań dzieci. Kolonię rozpoczynamy pierwszego dnia obiadem i kończymy ostatniego dnia śniadaniem. Na drogę powrotną młodzież otrzymuje suchy prowiant.

miejsce adres wyjazd powrót cena
Bydgoszcz Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 04:00 22:00 320.00
Uwagi: Podane godziny mogą ulec zmianie
Dojazd własny Ośrodek Wioska Rowerowa, Piaski 7, 12-200 Piaski 12:30 10:00 0.00
Gdynia Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 08:00 17:00 320.00
Uwagi: Podane godziny mogą ulec zmianie
Katowice Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 02:00 22:30 320.00
Uwagi: Podane godziny mogą ulec zmianie
Kraków Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 01:00 23:00 320.00
Uwagi: Podane godziny mogą ulec zmianie
Lublin Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 04:30 21:00 320.00
Uwagi: Podane godziny mogą ulec zmianie
Poznań Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 03:00 22:00 320.00
Uwagi: Podane godziny mogą ulec zmianie
Warszawa Parking przed BT KLIWER, ul. Belgradzka 52 08:30 17:00 220.00
Wrocław Szczegółowe informacje na 7 dni przed wyjazdem 01:00 22:30 320.00
Uwagi: Podane godziny mogą ulec zmianie

NNW Signal Iduna 5000 zł

Co zabrać na obóz?
Legitymację szkolną, kartę kwalifikacyjną, zeszyt, kieszonkowe na drobne wydatki (sugerujemy ok. 150 zł).
Strój do kąpieli, ręcznik, klapki, sandały, wygodne buty sportowe (1-2 pary), ciepły sweter i kurtkę, dres, 3 pary spodni, 4 bluzy, koszulki, bieliznę, skarpetki, przybory toaletowe, piżamę, czapkę od słońca, krem z filtrem.

Ile osób jest w załodze na jachcie?
Załogi składają się z 5 osób plus sternik (wychowawca/instruktor).

Czy moje dziecko będzie mogło być z koleżankami/kolegami na jednym jachcie?
Tak, zawsze staramy się dzielić załogi według oczekiwań dzieci i młodzieży. Na początku załogi dobierają się same, sternicy pomagają, gdy są jakieś problemy. Jedynym wymogiem jest liczba 5 osób w załodze plus sternik.

Ile powinno wynosić kieszonkowe?
Dla dzieci na obozach sugerujemy kwotę 10 pln/dzień. To jest wystarczająca suma pieniędzy na wydatki takie jak lody, przekąski czy pamiątki.

Czy atrakcje fakultatywne można dokupić w każdej chwili?
Tak, nawet w trakcie trwania obozu/kolonii. Dzieci mogą zapłacić za atrakcje na miejscu kierownikowi Kliwer Campu lub można to zrobić przelewem za pośrednictwem naszego biura. Należy jednak pamiętać, iż na niektóre atrakcje jest ograniczona liczba miejsc, - np. na wycieczkę do parku wodnego Tropikana - i decyduje kolejność zgłoszeń.

Jedynie, ubezpieczenie Signal Iduna od kosztów rezygnacji, czyli świadczenie na wypadek rezygnacji, można dokupić tylko i wyłącznie podczas dokonynia rezerwacji.

Czy instruktorzy mają przeszkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej?
Instruktorzy, wychowawcy i sternicy B.T. Kliwer przed sezonem biorą udział w kursie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czy dzieci powinny umieć pływać wpław?
Umiejętność pływania nie jest wymagana. Pierwszego dnia wszyscy mają sprawdzian pływacki, dzięki któremu instruktorzy i wychowawcy mogą zorientować się, jakie są realne umiejętności pływackie dzieci. Podczas testu uczestnicy pływają w kamizelkach ratunkowych.

Czy jachty są wyposażone w silnik?
Każdy jacht szkoleniowy lub rejsowy jest wyposażony we własny silnik. Silniki używane są przy manewrach wejścia i wyjścia z portów, śluz, w manewrach szkoleniowych, w sytuacjach awaryjnych, takich jak brak wiatru itp. Jachty sportowe, na których pływają uczestnicy obozu regatowego Optymistrzowie, nie mają silników.

Czy dzieci pływają w czasie deszczu i silnego wiatru?
Pływanie ma być przede wszystkim bezpieczne i przyjemne. O tym, jak długo jesteśmy na wodzie w danym dniu, decyduje kierownik kolonii i uzależnia to przede wszystkim od warunków atmosferycznych. Sporadycznie zdarza się, że pogoda nie pozwala na żeglugę przez cały dzień. Na szczęście takie sytuacje przytrafiają się rzadko.

Czy moje dziecko będzie miało możliwość pójścia w niedziele do kościoła?
Tak, obozy stacjonarne mają organizowane wyjście do kościoła w każdą niedzielę.

Co w sytuacji kiedy dziecko się rozchoruje przed obozem?
Podczas rezerwacji można dokupić Pakiet ochrony Kliwer (świadczenie zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji) oraz przerwania imprezy z przyczyn losowych (udokumentowanych, np. choroba). Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić przy zawarciu umowy. Jeśli nie wykupiliście Państwo tego świadczenia, to można znaleźć kogoś na zastępstwo.

Czy dzieci mogą mieć telefony?
Uczestnicy naszych kolonii i obozów mogą zabrać ze sobą telefon, jednak będą mieć do niego ograniczony dostęp. Wszystkie telefony i urządzenia elektroniczne są zbierane przez opiekunów i przechowywane w sejfie. Dzieci mają możliwość korzystania z nich tylko po obiedzie. Organizator jednak zapewnia ciągły kontakt rodziców z dziećmi. Przed wyjazdem otrzymacie Państwo telefony kontaktowe, w tym numer do kierownika Kliwer Campu. W pilnych przypadkach zawsze można zadzwonić i poprosić o kontakt z dzieckiem.

Czy kadra jest doświadczona? Ilu jest opiekunów?
Jako organizator wypoczynku z dwudziestopiecioletnim doświadczeniem kladziemy bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo, dlatego każdy członek naszej Kliwer Kadry posiada niezbędne kwalifikacje. Wszyscy odbywają kurs wychowawców kolonijnych, kurs pierwszej pomocy oraz mają doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Uczestnicy dzieleni są na wachty pięcioosobowe i na każdą wachtę przypada jeden opiekun. Każdy rejs, obóz oraz kolonia mają dodatkowo swojego kierownika, który czuwa nad pracą wszystkich instruktorów.

Jak wygląda zakwaterowanie uczestników?
Naszą bazą na Mazurach jest Wioska Rowerowa w miejscowości Piaski. Uczestnicy są zakwaterowani zgodnie z profilem wybranej przez Państwa oferty. Uczestnicy obozu zakwaterowani są w pokojach  czteroosobowych z łazienkami ( możliwe łóżka piętrowe).

Prośby na temat zakwaterowania w jednym pokoju ze znajomymi są honorowane, jednak najlepiej je zgłosić podczas rezerwacji w miejscu na uwagi. Im później zgłosicie Państwo prośbę, tym trudniej jest nam ją spełnić.

Jak dokonać zapisu?
Aby zarezerwować miejsce na naszym obozie, należy kliknąć przycisk rezerwuj przy wybranym wariancie i terminie. Przycisk przekieruje Państwa do formularza rezerwacyjnego. Ważne jest, aby wypełnić wszystkie pola. Na samym końcu jest miejsce na uwagi. Tam prosimy wpisać takie informacje jak: prośba o wspólne zakwaterowanie z kolegami, specjalistyczne diety, ważne informacje o dziecku itp. Zaraz po wypełnieniu formularza rezerwacyjnego na podany przez Państwa adres mailowy przyjdzie automatycznie wygenerowana umowa, informacja o płatnościach, karta kwalifikacyjna, którą będziemy zbierać w dniu wyjazdu, oraz warunki uczestnictwa. Od tego momentu mają Państwo 48h na opłacenie zaliczki w wysokości 30%. Resztę kwoty należy dopłacić najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem.

Jeśli nie otrzymacie Państwo automatycznego maila z potwierdzeniem rezerwacji, prosimy o kontakt z biurem.

Czy dziecko może być odebrane z obozu przez inną osobę niż rodzice?
Oczywiście, jednak wymaga to pisemnej zgody rodziców. Aby uczestnik mógł być odebrany przez kogoś innego, rodzice muszą napisać specjalne upoważnienie/zgodę. Oryginał odręcznie podpisanego dokumentu należy przekazać wychowawcom, a skan/xero przesłać do biura.

 Jak wygląda transport?
Organizujemy transport autokarowy z warszawskiego Ursynowa. Uczestnicy z innych miast dojeżdżają do Warszawy pociągami, PKS-ami lub busami pod opieką naszych konwojentów, gdzie przesiadają się w firmowe autokary, które dowożą ich na miejsce. Listę miast, z jakich organizujemy transport, znajdą Państwo na naszej stronie (w opisie oferty, zakładka Transport). Szczegóły transportu wysyłamy na tydzień przed wyjazdem. We wszystkich autokarach jest zawsze zgodna z wymogami bezpieczeństwa liczba opiekunów.
Jest możliwość skorzystania z transportu tylko w jedną stronę, jednak opłata w takim przypadku nie ulega zmianie. 

Jak wygląda wyżywienie?
Koloniści i obozowicze w ciągu dnia mają trzy posiłki w stołówce ośrodka. Diety specjalistyczne należy zgłosić w uwagach podczas wypełniania formularza rezerwacyjnego. Jako organizator zapewniamy uczestnikom butelkowaną wodę do picia bez limitów.

 

Tarcza ochronna, bezpieczeństwo
Ustawienia prywatności
Tutaj możesz w dowolnej chwili deklarować i modyfikować ustawienia plików cookie.
Bezwzględnie konieczne pliki cookie

Są niezbędne w celu zapewnienia funkcjonowania witryny internetowej i nie można ich wyłączyć. Zazwyczaj są stosowane w odpowiedzi na podjęte przez użytkownika działania związane z żądaniem usług (ustawienie preferencji w zakresie prywatności użytkownika, logowanie, wypełnianie formularzy itp.). Można ustawić przeglądarkę, aby blokowała takie pliki cookie lub wyświetlała odpowiednie powiadomienia, jednak niektóre części witryny nie będą wówczas działały.

Analityczne pliki cookie

Umożliwiają nam liczenie odwiedzin i źródeł ruchu oraz pomiar i poprawę wydajności naszej witryny. Pokazują nam, które strony są najmniej i najbardziej popularne i w jaki sposób odwiedzający poruszają się po witrynie. Jeśli użytkownik nie zgodzi się na ich zastosowanie, nie będziemy wiedzieli, kiedy odwiedził naszą witrynę i nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.

Personalizujące pliki cookie

Służą do zwiększenia funkcjonalności witryny internetowej i personalizacji jej treści. Mogą być stosowane przez nas lub przez osoby trzecie, których usługi zostały dodane do naszych stron. Jeśli użytkownik nie zezwoli na ich zastosowanie, niektóre lub wszystkie z tych usług mogą nie działać poprawnie.

Pliki cookie do targetowania

Mogą zostać użyte przez naszych partnerów reklamowych poprzez naszą witrynę w celu stworzenia profilu zainteresowań użytkownika i wyświetlania mu odpowiednich reklam na innych witrynach. Nie przechowują bezpośrednio danych osobowych, lecz pozwalają na jednoznaczną identyfikację przeglądarki i urządzenia internetowego użytkownika. W razie braku zgody na ich zastosowanie reklamy prezentowane użytkownikowi będą w mniejszym stopniu dostosowane do jego zainteresowań.