Kliwer - Aktywnie, bezpiecznie, z pasją

Kliwer Historia - 25 lat

Kliwer Historia -  blisko 25 lat doświadczenia

 

1. Instruktorzy żeglarstwa Marek Bulaszewski i Aleksander Turowicz w dniu 1.03.1996 roku rejestrują spółkę cywilną Biuro Turystyczne Kliwer. Od tego momentu obozy żeglarskie organizowane są pod szyldem BT Kliwer. W tym czasie firma zmienia adres - wyprowadzamy się z ul. Lachmana 5 i przechodzimy na ul. Na Uboczu 3 do Natolińskiego Ośrodka Kultury .
2. Luty 1998 Spółka organizuje pierwszy wyjazd w Alpy do Austrii do miejscowości  Obervellach.  W 2000 roku organizujemy wyjazdy letnie w Alpy na rowerach MTB.
3. Powołujemy do życia drużynę Kolarską Kliwer Bike Team, która święci liczne triumfy w zawodach indywidualnych i rowerowych w kraju i zagranicą.

4. Rozpoczynamy budowę jachtów Sasanka 660, które w różnych transzach są produkowane przez nas i stocznie do 2012 roku.

5. W 2001 roku ostatni raz organizujemy obozy na legendarnej bindudze Siekierniak i przenosimy się do Ośrodka Turystyki Wodnej PTTK w Rucianem-Nidzie.
6. Razem z kpt  Krzysztofem  Baranowskim organizujemy rejsy morskie na jachcie Lady B.

7. Do naszej oferty wchodzą rejsy w Chorwacji, na wiele lat naszą bazą staje się port Sukošan koło Splitu.
8. Kontynujemy organizację wyjazdów w Alpy, stając się uznanym organizatorem wyjazdów do Karyntii.  Nasza renoma i solidność sprawiają, że jesteśmy szanowani przez tamtejszych gestorów bazy turystycznej, a współpraca z firmą Kliwer nobilituje.

9. W 2012 roku organizujemy po raz pierwszy półkolonie w Nieporęcie.  Opracowujemy szczegółowe programy i zasady pracy z dziećmi, które nadal są aktualne. Byliśmy prekursorem półkolonii żeglarskich nad Zalewem Zegrzyńskim. Nikt inny nie zrobił ich przed nami.

10. Cały czas od momentu powstania robimy duże eventy dla firm: żeglarskie narciarskie i inne . Od  4 lat współpracujemy z Legią Warszawa, zajmując się animacjami na Sektorze Rodzinnym. Bierzemy też udział w organizacji Mikołajek, Dnia Dziecka - współpracujemy blisko z Fundacją Legii. 

11. W 2018 roku powołujemy do życia Sekcję Regatową Kliwer Race, a na początku 2019 roku rejestrujemy Uczniowski Klub Sportowy Kliwer. 

12. W sezonie 2019 otwieramy na akwenach wodnych stolicy Jez. Czerniakowskim i Jez. Skaryszewskim żeglarskie półkolonie dla dzieci.

13. Powołujemy Komitet Obchodów 25-lecia BT Kliwer. Niebawem będziemy świętować ćwierć wieku naszej działalności .