Kliwer - Aktywnie, bezpiecznie, z pasją

Kliwer Historia - 25 lat

Kliwer Historia -  blisko 25 lat doświadczenia

 

1. Instruktorzy żeglarstwa Marek Bulaszewski i Aleksander Turowicz w dniu 1.03.1996 roku rejestrują spółkę cywilną Biuro Turystyczne Kliwer . Od tego momentu obozy żeglarskie organizowane są  pod szyldem BT Kliwer. W tym czasie firma zmienia adres wyprowadzamy się z ul Lachmana 5 i przechodzimy na ul. Na Uboczu 3 do Natolińskiego Ośrodka Kultury .
2 Luty 1998 Spółka organizuje pierwszy wyjazd w Alpy do Austrii do miejscowości  Obervellach.  W 2000 roku organizujemy wyjazdy letnie w Alpy na rowerach MTB.
3. Powołujemy do życia drużynę Kolarską Kliwer Bike Team , która święci liczne triumfy w zawodach indywidualnych i rowerowych w kraju i zagranicą.

4. Rozpoczynamy budowę jachtów Sasanka 660 , które w różnych transzach są produkowane przez nas i stocznie do 2012 roku

5. W 2005 roku likwidujemy obozy na legendarnej bindudze Siekierniak i przenosimy się do Ośrodka Turystyki Wodnej PTTK Ruciane Nida.
6. Razem z kpt  Krzysztofem  Baranowskim organizujemy rejsy morskie na jachcie Lady B.

7. Do naszej oferty wchodzą rejsy w Chorwacji, na wiele lat naszą bazą staje się port Sukosan koło Splitu.
8. Kontynujemy organizację wyjazdów w Alpy, stając się uznanym organizatorem wyjazdów do Karyntii.  Nasza renoma i solidność sprawia że jesteśmy szanowani przez tamtejszych gestorów bazy turystycznej a współpracą z firmą Kliwer nobilituje.

9. W 2012 roku organizujemy po raz pierwszy półkolonie w Nieporęcie.  Opracowujemy szczegółowe programy i zasady pracy z dziećmi, które nadal są aktualne. Byliśmy prekursorem półkolonii żeglarskich nad Zalewem Zegrzyńskim. Nikt inny nie zrobił ich przed nami.

10. Cały czas od momentu powstania robimy duże eventy dla firm, żeglarskie narciarskie i inne . Od  4 lat współpracujemy z Legią Warszawa zajmując się animacjami na Sektorze Rodzinnym bierze udział w organizacji Mikołajek, Dnia Dziecka współpracujemy blisko z Fundacją Legii. 

11. W 2018 roku powołujemy do życia Sekcję Regatową Kliwer Race, a na początku 2019 roku rejestrujemy Uczniowski Klub Sportowy Kliwer. 

12. W sezonie 2019 otwieramy na akwenach wodnych stolicy Jez. Czerniakowskim i Jez. Skaryszewskim żeglarskie półkolonie dla dzieci.

13. Powołujemy Komitet Obchodów 25 lecia BT Kliwer. Niebawem ćwierć wieku naszej działalności .