Strona Główna > Artykuły > Kaski narciarskie obowiązkowe?

Kaski narciarskie obowiązkowe?

2011-10-25
Kaski dla dzieci - obowiązkowo nawet jeśli nie obowiązkowe W większości austriackich regionów obowiązek jazdy na nartach w kasku dotyczy wszystkich dzieci do 15. roku życia.
25 sierpnia 2009 rada ministerialna w Austrii zaakceptowała porozumienie krajów związkowych (art. 15 a Abs 2 B-VG) w sprawie kasków narciarskich obowiązujących na stokach narciarskich.
W krajach związkowych: Ziemia Salzburska, Karyntia, Styria, Dolna Austria, Górna Austri, Burgenland i Wiedeń obowiązuje nakaz używania kasków podczas uprawiania sportów zimowych na stokach w tych regionach. Nakaz odnosi się do dzieci i młodzieży do 15. roku życia. Odpowiedzialni za wyposażenie dziecka w odpowiedni kask są jego rodzice, prawni opiekunowie lub osoby sprawujące opiekę nad dzieckiem podczas wyjazdu narciarskiego.
W krajach związkowych Tyrol i Vorarlberg nie obowiązuje nakaz jazdy w kaskach Kategoria: Newsy z Austrii, Dzieci na nartach Autor: austria.info Data publikacji: 19.10.2011 Biuro Turystyczne Kliwer zaleca jazdę w kaskach wszystkim uczestnikom wyjazdów narciarskich/snowboardowych.
stat4u