Strona Główna > Aktualności > Aktywne rejsy żeglarskie i obozy na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich
Aktywne rejsy żeglarskie i obozy na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Aktywne rejsy żeglarskie i obozy na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

2015-03-30
Przyjaźnie na całe życie, wieczory przy ogniskach, a przede wszystkim aktywny dzień pod żaglami w otoczeniu pięknej przyrody mazurskich jezior. To czeka na uczestników rejsów żeglarskich organizowanych przez Biuro Turystyczne Kliwer-Szkoła Żeglarstwa.

Zakwaterowanie na jachcie, współpraca w załodze, wspólne przygotowywanie posiłków pod opieką sternika-instruktora to niezapomniana przygoda dla młodzieży. Proponujemy dwa rodzaje rejsów: Młodzieżowy Rejs Turystyczny ze zwiedzaniem, dużą ilością dobrej zabawy, graniem w siatkówkę plażową i frisbee, a także Młodzieżowy Rejs Szkoleniowy z przygotowaniem do egzaminu na patent żeglarza jachtowego, treningami manewrowania jachtem, warsztatami z węzłów żeglarskich i wykładami teoretycznymi. Rejsy to idealny wybór dla młodzieży w wieku 13-19 lat.

Czy wygodnie mieszka się na jachcie?
Uczestnicy rejsów są zakwaterowani na jachtach kabinowych Sasanka 660 lub podobnych klasą. Jachty wyposażone są w wygodne koje z materacami, kambuz (kuchnię jachtową) z kuchenką, zlewem i pełnym wyposażeniem kuchennym. Załogi na jachtach są koedukacyjne, każda załoga ma swojego wychowawcę-sternika. Na rejs trzeba zabrać ze sobą śpiwór i małą poduszkę. Z toalet i pryszniców korzysta się w portach i przystaniach. W razie nagłej potrzeby jacht dobija do najbliższego brzegu. Podczas żeglugi są przerwy na lunch i na postoje w portach, w miastach, na dzikich bindugach.

Co będziemy jeść podczas rejsu?
Mówi, się że podstawową umiejętnością żeglarską jest gotowanie;) Podczas rejsu będziecie całą załogą przygotowywać posiłki z produktów dostarczonych przez organizatora. Tu waszej wyobraźni nie będzie końca, możecie gotować wyszukane dania lub szybkie i proste makarony. Wszystko zależy od Waszych smaków i czasu jaki chcecie na to poświęcić. Wychowawcy zadbają o to, abyście jedli regularnie i zdrowo. Biuro Turystyczne Kliwer podczas rejsu dostarczy Wam duże zakupy raz w tygodniu. Świeże produkty, takie jak warzywa, owoce, nabiał, wędliny i mięso, będziecie kupować na bieżąco z kierownikiem rejsu w odwiedzanych portach.

Jaka jest trasa rejsu?
Rejsy z Biurem Turystycznym Kliwer rozpoczynają się na południu Mazur w miejscowości Ruciane Nida. Podczas rejsów przepływa się całe mazury w wzdłuż i wszerz. 15 dni to idealna długość rejsu aby odwiedzić duże znane porty jak: Mikołajki, Giżycko, Węgorzewo, a także poszaleć w parku Wodnym Tropikana, zagrać w grę terenową w bunkrach na Mamerkach, zobaczyć bobry w Popielnie czy zamek w Rynie.

Młodszym fanom żeglarstwo proponujemy obozy i kolonie z zakwaterowaniem w ośrodku oraz na obozie stacjonarno-wędrownym na jachcie. Propozycje te są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 8-16 lat.
- Kolonie z żaglami
-Kolonia żeglarska z elementami survivalu
-Kolonia piłkarsko-żeglarska
- Obóz żeglarski Młody Żeglarz
-Obóz żeglarski stacjonarny na Patent
-Obóz stacjonarno-wędrowny

Gdzie mieszkają uczestnicy kolonii i obozów Kliwer Camp na Mazurach?
KLIWER CAMP na Mazurach to nowy, przytulny budynek kolonistów i świeżo wyremontowane domki z łazienkami dla obozowiczów położone nad jeziorem Nidzkim, w sercu Pojezierza Mazurskiego i Puszczy Piskiej. Koloniści zakwaterowani są w 2,3,4- osobowych pokojach z łazienkami w nowym budynku. Obozowicze zakwaterowani są w 4-osobowych domkach z łazienkami. Na terenie ośrodka znajduje się szeroka plaża ze strzeżonym kąpieliskiem, stołówka, świetlica, kawiarnia z widokiem na jezioro, boisko do siatkówki, stoły do ping-ponga, plac zabaw dla dzieci, wydzielone miejsce na ognisko.

Jakie atrakcje czekają na dzieci podczas wakacji Kliwer Camp na Mazurach?
Na koloniach z żaglami, koloniach żeglarskich z elementami survivalu i koloniach piłkarsko-żeglarskich będzie czas na złapanie wiatru w żagle i żeglarskiego bakcyla. Celem kolonii jest nauka żeglarstwa przez zabawę połączona z aktywnym wypoczynkiem na lądzie.
Na obozie młody żeglarz uczestnicy stawiają pierwsze kroki w kierunku przygotowania do egzaminu na patent żeglarza jachtowego. A w następne wakacje mogą taki egzamin zdawać na obozie stacjonarnym NA PATENT!

Serdecznie zapraszamy na rejsy i obozy z Biurem Turystycznym Kliwer-Szczegóły oferty na www.kliwer.pl
stat4u